Historie

Rodinný penzion a  restaurace byl otevřen pro naše hosty v roce 2015. Zprovoznění penzionu předcházelo několik let stavební činnosti. Měli jsme to štěstí, že jsme uspěli v rámci Progrmu rozvoje venkova a získali dotaci na rekonstrukci.

Rekonstrukce proběhla na objektu bývalé Myslivny a přilehlých pozemcích. Objekt bývalé Myslivny má historii od 18. století a zasluhuje si samostatnou kapitolu. Snad se nám podaří někdy vypracovat ucelenou historii této krásné budovy. Rádi bychom ji našim hostům představili.

Samotné rekonstrukci předcházelo založení  nové  zemědělské rodinné farmy. Základ tvořilo stádo 4 oveček a jednoho berana. Teprve později vzešel nápad pokusit se vybudovat penzion. Třeboňsko a okolní rybníky a lesy přímo vybízely zpřístupnit tyto nádhery pro všechny naše hosty.

Zemědělská farma hledala cílené zaměření. Například se ukázalo, že prasátka jsou po  narozoní a několik dalších týdnů velmi roztomilá. Postupně však začínají být "cítit" a při nepříznivém větru bylo "naváto" až k penzionu. S chovem zakrslých prasátek jsme se tak museli rozloučit. Obdobně to "dopadlo" i s chovem králíků a kachen. Dnes chováme ovečky a naše stádo se ustálilo na cca 55 ovečkách a na 3 chovných beranech. Okolo penziono obchází Evžen s Eliškou.

Provozování penzionu a restaurace bylo zpočátku poptáváno v  letních měsících - červenec a srpen. Od května do září pak o víkendech. Dnes jsme velmi rádi že o náš penzion je každoročně větší a větší zájem. Penzion a restauraci proto otvíráme i v zimnch a jarních měsících. Jedná se především o větší skupiny různých zájmových žánrů. Rádi připravíme penzion a restauraci aby pobyt u nás naplnil Vvaše očekávání.

Především od dubna do října máme plno práce. A jsme rádi, že tuto práci máme.

 

 

 

 

 

UBYTOVÁNÍ NA ROK 2022

Informace o zahájení příjímání ubytování na rok 2022.

 

INFORMACE PRO UBYTOVANÉ

Příjezd na recepci penzionu k ubytování  - od 15.0 hodin

Odjezd - uvolnění apartmánů a pokojů - do 10.00 hodin.

Penzion má vlastní parkoviště, na kterém mohou hosté parkovat  před ubytováním v penzionu  a také po odhlášení se z ubytování v  penzionu.

Penzion má vlastní uschovnu kol, ve ´které mohou hosté ukládat kola po domluvě s recepčním i před ubytováním  v penzionu a také po odhlášení se z ubytování v penzionu.

Penzion má vlastní restauraci, ve které  Vás rádi přivítáme.

Platby přijímáme pouze v hotovosti. Nelze platit kartami.

RestauraceVýčepBarRecepcetrebonsko.cztreboninfo.cz
ubytování Třeboňsko

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout